بیمه ها

آیا شرکت ها بیمه هزینه دارو را پرداخت می کنند ؟
بیمه درمان تکمیلی چند درصد از هزینه های بیمه را پوشش می دهد ؟
تامین اجتماعی چه دارو هایی را تحت پوشش دارد ؟
یکی از پوشش هایی که در بیمه درمان تکمیلی شما وجود دارد پوشش ویزیت و دارو می باشد بسته به اینکه بیمه درمان شما خانواده یا گروهی باشد این پوشش و هزینه هایی که شامل می شود متفاوت است.
بیمه درمان تکمیلی خانواده اصولا دارای پوشش های خاص و از پیش تعریف شده است که شما می توانید با خریداری این بیمه از پوشش ویزیت دارو بسته به میزان تعیین شده استفاده کنید،

اما اگر بیمه درمان شما بیمه درمان گروهی باشد پوشش ویزیت دارو وابسته به آن چیزی است که شرکت یا سازمانی که در آن مشغول به کار هستید برای شما تعیین کرده است . و آن مقدار که شرکت بیمه می گوید می توانید استفاده کنید .
اما تامین اجتماعی، تامین اجتماعی دارو هایی را تحت پوشش قرار می دهد که هر ساله توسط سازمان غذا و دارو به عنوان دارو های رسمی کشور معرفی می شود، دارو های کم عارضه که مصرف زیادی دارند و به عنوان دارو های بدون نسخه شناخته می شوند جز پوشش های بیمه ها نیستند .

(منظور دارو های otc  مانند استامینوفن هستند . )
سهم سازمانی بیمه ها در انواع دارو متفاوت است و هر شرکت بیمه گر چه تامین اجتماعی ، بیمه سلامت ، نیرو های مسلح . یا شرکت های بیمه گر تکمیلی متفاوت است و هر کدام جداگانه در نسخه پزشک قید می شوند . و شما می توانید اگر به داروخانه های طرف قرار داد با بیمه های درمان تکمیلی مراجعه نکردید از داروخانه ای که خرید را انجام داده اید نامه ای ممهور دریافت کنید و آن را به نزد شرکت بیمه طرف قرار دادتان ببرید تا هزینه های شما را جبران نمایند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 9 =

بستن
مقایسه