کهنسالان

برای مراقبت از کهنسالان چه اقداماتی لازم است ؟
برای مراقبت از کهنسالان و سالمندان باید نکاتی را بدانیم در این مقاله به بررسی برخی از این نکات می پردازیم :
1 . استخدام پرستار برای مراقبت از کهنسال و نگهداری از او : بهتر است در موقیعت هایی که فرزندان امکان رسیدگی به والدین کهنسال خود را ندارند از یک پرستار با تجربه کمک بگیرند .
2 . مصرف به موقع داروها : این مورد دارای اهمیت بالایی است به خصوص اگر کهنسال ما دارای بیماری های خطرناکی باشد که عدم مصرف دارو در زمان مقرر خطر آفرین باشد .
3 . امنیت منزل : در این جا منظور از امنیت منزل این است چیدمان و وسایل منزل را به گونه ای آماده کنیم که کهنسال بتواند خودش اغلب کارهایش را انجام دهد . برای مثال در سرویس های بهداشتی میله و دسته های کمکی بگذاریم و یا چیدمان مبلمان منازل را به گونه ای بگذاریم که مزاحم راه رفتن سالمندان نگردد .
4 . سر زدن به کهنسالان : این که مراقب کهنسالان باشیم در سلامتی آنان موثر است ، اینکه از نظر روحی و روانی مراقب سلامت کهنسالان باشیم در پیشگیری از گرفتن بیماری هایی نظیر آلزایمر از آنان مراقبت می کند .
5 . مراقب تغذیه آنان باشیم : تغذیه مناسب موجب می شود تا سالمند و کهنسال کمتر به بیماری دچار شود ، تغذیه صحیح بسیار در پیشگیری از بیماری ها موثر است . اینکه به قدر کفایت آب بنوشند ، از مصرف مواد غذایی پر نمک اجتناب کنند ، از خوردن مواد غذایی پر شکر پرهیز کنند ، میوه و سبزیجات را به رژیم تغذیه ای خود وارد کنند ، از گوشت سفید که پروتئین بالایی دارد استفاده کنند ، مصرف فیبر را افزایش دهند، مصرف چربی ها را تا جای ممکن کم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه