هوخست

پیشینه تاریخی تولید دارو در کشور ایران به دوران باستان باز می گردد از ابتدا در ایران داروهای گیاهی به صورت منفرد و ترکیبی و در اشکال مختلف در دسترس مردم بوده است اما فرمول های دارویی جدید و همچنین تولد صنعت داروسازی در ایران به تاسیس مدرسه دارالفنون و ایجاد رشته داروسازی باز می گردد سرآغاز همچنین تحولی را میتوان تاسیس لابراتوار دکتر عبیدی در سال 1325 دانست پس از سیر صعودی و رشد روزافزون علاقه مندان به این رشته پای شرکت های چند ملیتی از جمله هوخست، مرک، برملید و… به کشور باز شد یکی از این شرکت های معروف و دو ملیتی هوخست بود.

شرکت دارویی هوخست در سال 1344 تحت عنوان شرکت سهامی خاص تاسیس شد اما در سال 1360 با تغییر مالکیتی که در آن به وجود آمد به شرکت کیمیدارو تغییر نام داد این شرکت تا سال 1370 سهامی خاص بود اما در آن سال با پذیرفته شدن در سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت سهامی عام تبدیل گردید.

شرح کلی فعالیت شرکت کیمیدارو در دو واحد به تفسیر زیر صورت میپذیرد:

1.کارخانجات تولید دارو که شامل دسته های مختلف درمانی من جمله داروهای گوارشی، آرام بخش، آنتی بیوتیک ها و….. که به صورت انواع قرص های ساده و پوشش دار، کپسول، قطره آمپول تزریقی تولید میشود.

2.کارخانه های شیمیایی: در این قسمت مواد تعاونی نساجی و رزینهای پلی وینیل استات به صورت مجزا ساخته میشوند این تولیدات مواد اولیه بسیاری از صنایع شامل شوینده ها، دخانیات، چوب و… تامین میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه