مداوا

مداوا یا همان درمان یعنی چی ؟
اگر بدن انسان دچار یک مشکل ، بیماری ، مشکلات تندرستی و … گردد ، برای حل این مشکل باید به پزشک مراجعه کند تا پزشک با بررسی مشکل او و مشکلات سلامتی او علل بیماری و این مشکلات را بفهمد و برای درمان ، مداوا و یا چاره گری بیماری شخص اقداماتی انجام دهد .
هر پزشک برای مداوا و یا درمان بیماری روش هایی را می تواند امتحان کند ، روش هایی همانند تجویز دارو ، جراحی ، پانسمان ، طب سوزنی ، طب گیاهی ، روان درمانی ، رژیم درمانی و … هر پزشک باید با توجه به شرایط بیمار ، موقیعت او و نوع بیماری او بهترین و مناسب ترین شرایط درمان را انتخاب کند .
علاوه بر تمام این ها مواردی مانند محل درمان و هدف درمان نیز دارای اهمیت بالایی می باشد .
محل درمان می تواند یکی از موارد زیر باشد :
درمان در محیط جامعه محلی ، درمان در محیط جامعه اسکانی ، درمان در محیط نهادی و … اینکه پزشک برای مداوا بیماری از بیمار بخواهد که در بیمارستان بستری شود و یا احتیاجی به این کار نباشد نیز مواردی هستند که در درمان بیماری موثر هستند .
مداوا با دارو :
دارو با توجه به نوع بیماری و اینکه شخص بیمار دارو را برای تسکین درد استفاده می کند یا بهبود بیماری باید توسط پزشک تجویز می شود.
برای مثال برای برخی بیماری ها نظیر تالاسمی ماژور و یا برخی سرطان ها که درمان ندارند مداوا را به این علت انجام می دهند که شخص بیمار درد کمتری را احساس کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه