عبیدی

دکتر عبیدی یکی از بزرگترین داروسازان ایرانی است که در سال 1299 در تهران به دنیا آمد او پس از آن که از مدرسه طب ایران در رشته داروسازی فارغ التحصیل شد برای تکمیل تحصیلات خودش به فرانسه رفت و پس از آن که دوران تحصیلی اش را در آن جا به اتمام رساند در اواخر دوران جنگ جهانی دوم برای کمک به ایرانیان و هم وطنان مظلومش که پس از جنگ درگیر بیماری و قحطی شده بودند به وطن بازگشت .
او پس از بازگشت به ایران تصمیم به ساخت دارو در کشور گرفت تا برای بیماران ایرانی دارو به راحتی یافت و تهیه شود به همین دلیل او مکانی را برای تولید انواع دارو با مجوز راه اندازی نمود سپس پس از طی سال ها او این مکان را به لابراتور دکتر عبیدی تغییر نام داد که این لابراتور هنوز هم پس از طی سالیان دراز پا برجا و مشغول به کار است .
او پس از آن که از ساخت یک لابراتور مجهز و تکمیل فارغ گردید بنا نهاد تا مرکزی را احداث کند تا بتواند در آن لوازم آرایشی و بهداشتی را تولید نماید .
این لابراتوار دارای یازده خط تولید است که در آن هفتاد و هشت نوع برند دارویی تولید می شوند .
لابراتوار دکتر عبیدی که یکی از بزرگترین لابراتوار های دارو سازی ایرانی است سهم 5.5 درصدی از تولید داروی بازار را دارد و در حدود پانصد نفر را مشغول به کار کرده که انواع مواد دارویی را در قالب قرص ، شربت ، شیاف ، کپسول ، اسپری و .. تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه