سلامت نوزادان

یکی از نکاتی که برای سلامت نوزادان باید آن را راعایت کرد تزریق واکسن به نوزادان است.

نوزادان بعد از تولد بلافاصله واکسن هایی را دریافت می کند از این واکسن ها می توان به واکسن فلج اطفال ، هپاتیت ب ، واکسن ب ث ژ و واکسن های دیفتری ، سیاه سرفه و کزاز این ها لیست واکسن هایی هستند که نوزادان باید در بدو تولد آن ها را تزریق کنند .

همچنین نوزادان باید در سنین دو ماهگی ، چهار ماهگی ، شش ماهگی ، دوازده ماهگی ، هجده ماهگی و سنین دو تا چهار سالگی تزریق کنند در این سنین باید واکسن هایی مانند سرخک ، سرخچه ، اوریون ، فلج اطفال ، اوریون ، دیفتری و … تزریق شود .

در برخی شرایط به کودک نباید واکسن تزریق کنیم ، اگر کودک دارای بیماری خاصی باشد و یا اینکه با زدن واکسن دچار حساسیت و یا آلرژی بشود بهتر است تا به کودک واکسن تزریق نکنیم از نظر عوارض جانبی واکسن می توانیم بگوییم که با توجه به نوع واکسن تزریقی به تب ، لرز ، بی حالی ، سر درد ، درد بدن و .. اشاره کرد علاوه بر واکسن ها برخی از ویتامین ها نیز باید بسته به شرایط به نوزاد تزریق شوند ، برای مثال اغلب نوزادان با کمبود ویتامین K به دنیا می آیند و ممکن است مشکل برای پلاکت هایشان به وجود بیاید بر همین اساس باید هنگامی که نوزاد متولد می شود به او ویتامین کا تزریق نمایند .

برخی از غربال گری های پس از زایمان .

غربال گری شنوایایی یکی از این نوع غربال گری هاست این غربال گری قبل از ترخیص از بیمارستان انجام می شود ولی چنان چه این غربال در بیمارستان انجام نشد بهتر است که هر چه زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =

بستن
مقایسه