دیاپر

دیاپر ، نام دیگر ادرار سوختگی است که باعث اذیت نوزاد می شود برای جلوگیری از دیاپر نوزاد چه کار هایی باید انجام دهیم ؟ چه چیزی باعث دیاپر می شود ؟
پوشک ها ، صابون ها و مواد شونده ای که عطری هستند باعث ایجاد دیاپر برای نوزاد می شوند اگر پوشک نوزاد دیر به دیر عوض شود مجددا این مشکل برای نوزاد به وجود می آید
همچنین اگر کودک دچار اسهال و یا اگزما نیز باشد دچار این حالت می گردد اگر پوست نوزاد شما پس از تحریک شدن دچار بثورات شد باید سریعا برای درمان آن اقدام نمایید .
چگونه می توانیم این بیماری را در منزل درمان نماییم ؟
از مواد شوینده عطری به هیچ عنوان استفاده نکنیم ، هر چند شرکت های سازنده آن می گویند که این مواد برای پوست فرزند شما حساسیت ایجاد نمی کند.

استفاده از پماد های سوختگی : پماد هایی که دارای زینک هستند می توانند اثر بخشی بسیاری برای این مورد داشته باشند .
دستمال مرطوب کودک : استفاده از این نوع دستمال ها می تواند باعث تشدید این سوختگی ها گردد .
انتخاب درست پوشک : اندازه پوشک بسیار مهم است اگر پوشکی که انتخاب می کنید کوچک و تنگ باشد می تواند برای کودک شما مشکل ایجاد کند به ناحیه سوختگی کودک اجازه استراحت بدهید ، بدین معنا که سغی کنید ساعاتی در روز او را پوشک نکنید تا زخم هایش ترمیم گردند اگر با رعایت تمامی این موارد ادرار سوختگی حکودک شما بهبود نیافت و با علائمی مانند تاول ، سوختگی شدید ، ورم ، زخم و تب مواجه شدید بهتر است تا به پزشک مراجعه نمایید به دلیل آن که این بیماری برای کودکان بسیار دردناک و باعث ایجاد اذیت در آن ها می گردد امروزه بسیاری از شرکت ها پماد های دیاپری را ساخته اند که با استقاده از آن ها می توانید از این سوختگی ها دوری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

بستن
مقایسه